Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Біла гарячка: симптоми, причини виникнення та способи лікування

Біла гарячка: симптоми, причини виникнення та способи лікування

Асан Кадыров
Асан Кадыров
20 Лютого 2021

Алкоголізм – це страшна хвороба, яка призводить до безлічі різних наслідків і розладів. І одне з них – це, так звана в народі, «білочка». Так називають одне з найсильніших порушень психіки, яке виникає через неконтрольоване прийняття алкоголю. Багато хто вважає, що такі психози наступають в процесі сп’яніння. Насправді це не так. Подібні психози виникають під час виходу із запою.

Основні симптоми білої гарячки

Якщо поруч є алкоголік, потрібно завжди знати, як розпізнати такий розлад. У білої гарячки є основні характерні симптоми, які вкрай складно не помітити. Якщо таке спостерігається у людини, її терміново потрібно відправляти на лікування та реабілітацію.

Отже, біла гарячка – це, в першу чергу, серйозні галюцинації. Вони можуть бути не тільки візуальними, а й слуховими, тактильними. Науковий термін, що визначає гарячку – це алкогольний делірій. На латині він звучить, як «delirium tremens» і дослівно перекладається – «тремтячі затьмарення». Така назва пояснюється тим, що у людини відбувається не тільки помутніння свідомості. Саме через різнобічні прояви розладу багато хто не знає, як реагувати на білу гарячку і що робити. Особливо страшно в моменти, коли людина не тільки бачить щось нереальне, але у неї ще й починається тремтіння по всьому тілу, піднімається температура, вона не може спати, постійно трясеться. Також лякаюче виглядає і надмірна блідість. А найбільш незрозуміле для людей те, що подібні стани виникають через дві доби після того, як людина перестала пити.

Що таке біла гарячка і як вона виникає

Механізм виникнення такого розладу досить складний і в багатьох випадках не оборотний без спеціального втручання. Саме тому, коли виникає біла гарячка, її лікування вимагає професійного підходу. Отже, що ж відбувається? Коли людина надто довго і регулярно вживає алкоголь, її організм звикає до того, що в нього постійно надходить спиртне. Через це в мозку відбуваються зміни, що стосуються процесів обміну. Врешті, механізми, що відповідають за збудливість і загальмованість реакцій, починають наростати в центральній нервовій системі. Ось чому формується ряд психологічних і психічних проблем.

 Біла гарячка: які наслідки і які прояви цього розладу

Біла гарячка може проявлятися в різних ситуаціях. Таке буває навіть в тих випадках, коли людина, яка до цього не вживала або випивала дуже мало, приймає велику дозу алкоголю. Але, такі випадки, скоріше виняток, ніж правило. Найчастіше, гарячка буває тоді, коли людина виходить з тривалого запою. Ще один варіант, який частіше за все люди і помічають, тому і думають, що гарячка буває від сп’яніння – прийом низькоякісних сурогатів – наприклад, глоду, одеколону.

Алкогольний делірій виникає і в тих випадках, коли у людини дуже довгий запій з важкою інтоксикацією.

Звичайно ж, всіх, хто зіткнувся з такою проблемою, цікавить: скільки триває біла гарячка. В середньому, людина перебуває в цьому стані від 3-х до 5-ти днів. До речі, цей синдром неможливо вилікувати вдома і своїми силами. Тут не можна обійтися без допомоги медиків. Тому мало знати які симптоми білої гарячки і скільки вона триває, потрібно ще й усвідомлювати, що при виникненні делірію, важливо відразу ж звертатися до фахівців. Інакше можуть початися ускладнення, а якщо у людини є супутні хвороби, то «білочка» затягнеться на пару тижнів.

До речі від гарячки, найчастіше, страждають люди старше сорока. У молоді такі проблеми спостерігаються набагато рідше. У зоні ризику алкоголіки зі стажем від 5-ти років, люди з травмами голови, запальними захворюваннями (менінгіт, енцефаліт), а також ті, у кого спостерігається загострення хронічних інфекційних захворювань.

Симптоми алкогольного делірію

Щоб розібратися ще більш конкретно, що таке синдром білої гарячки і якими можуть бути її наслідки, необхідно визначити основні симптоми.

Всі ознаки виникають не раніше, ніж через два дні після закінчення прийому спиртного. Крім тих випадків, коли людина вживала сурогат.

Спочатку алкоголік відчуває, що спиртне йому огидне, а вже ввечері починаються різкі зміни настрою.

У хворого починається тремтіння, сильне збудження, він ніяк не може заснути, а якщо це все ж вдається зробити, то відразу ж починаються кошмари. Після цього часто і у нього, і у близьких виникає одне питання: через скільки днів проходить біла гарячка?

Після першої безсонної ночі ситуація тільки погіршується. Справа в тому, що будь-які психози від алкоголю завжди супроводжуються панікою, високою температурою, неможливістю нормально орієнтуватися в просторі, тахікардією та підвищенням тиску. Також у людей завжди починаються галюцинації. Як говорилося вище, вони можуть бути візуальними, слуховими, тактильними.

При візуальних галюцинаціях людям можуть бачитися різні павуки, кажани, вампіри, маніяки – в загальному, все, що може лякати. Також часто з’являється відчуття, ніби людина застрягла в павутині. Слухові проявляються через шепіт, голоси, які просять про допомогу або погрожують. А при відчутних здається, ніби хтось хапає за руки або щось повзає по тілу.

На питання: як лікується біла гарячка, відповідь одна – фахівцями. Тому що з цього стану неможливо вивести без спеціальних медикаментів. В першу чергу людям вводять діазепам, а потім і інші препарати, після чого продовжують лікування вже в клініці.

Отже, підсумуємо, якщо у людини почалася біла гарячка, необхідно негайно звернутися до фахівців кодування по методу Довженко. Інших варіантів не існує. Пам’ятайте про це і будьте здорові.

Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити