МЕНЮ
Анонімна консультація

ЧИ НАСТІЛЬКИ НЕШКІДЛИВА КОНОПЛЯ?

Головна / Корисні статті / ЧИ НАСТІЛЬКИ НЕШКІДЛИВА КОНОПЛЯ?

Конопля, роду Sativa або Cannabis indica використовується молодими людьми як легкий наркотик. Інші її назви: канабіс, марихуана, гашиш. У склад рослини входять 400 хімічних речовин, серед яких – психоактивні тетрагідроканабінол (ТГК), канабідіол (КБД).

Інтерес до марихуани зростає у всьому світі, незважаючи на те, що її вживання вважається незаконним майже у всіх країнах. Її легалізували лише в Канаді, Португалії, Нідерландах, Іспанії, Чехії та декількох штатах США. За частотою вживання канабіс — найбільш затребувана рослина, здатна викликати емоційний всплеск, розслаблення. Але чи такий безпечний кайф від куріння коноплі?

ШКОДА МАРИХУАНИ

За психотропною дією від куріння коноплі йдуть зорові галюцинації, пониження пам’яті та розумового потенціалу, порушення свідомості. Після куріння марихуани настає ряд неадекватних поведінкових реакцій. Ейфорія, паніка, швидке незв’язне мовлення легко замінюються повною мовчанкою та перебуванням в одній, часом незручній позі.

Такі перепади настрою пов’язані з тим, що мінімальна терапевтична доза коноплі здатна викликати психотропний ефект, дуже близький до того, який спричиняє побічні дії. Крім того, мають вплив неточність дози ( у самокрутці її складно визначити) і емоційний фон до вживання.

Соматичні розлади — наслідки тривалого куріння марихуани. Оскільки її частіше вживають у вигляді сигарет, то найчастіше страждають внутрішні дихальні шляхи. Відзначаються часті застуди, запальні захворювання бронхолегеневого дерева, підвищується ризик розвитку раку легень. Крім того, у цих людей частіше виявляється гепатит, інфекційні хвороби – в основному через несерйозне, оманливо легке ставлення до того, що відбувається. Саме таке ставлення до життя формується в людей, які курять марихуану.

Конопля негативно впливає на репродуктивну систему. У чоловіків з’являється гінекомастія (збільшення грудей), знижується потенція, лібідо. Жінки, у свою чергу, ризикують стати безплідними внаслідок порушення менструального циклу чи повної відсутності менструації.

КОРИСТЬ КОНОПЛІ

Окрім дурманної дії, марихуана має м’який знеболювальний, заспокійливий і протиблювотний ефект. Її доцільно використовувати для пацієнтів із психічними розладами (шизофренія, депресія), після операції, а також у складі реабілітаційних заходів для наркозалежних. Отже, розгляньмо основні ефекти коноплі на організм людини:

  • зменшує внутрішньоочний тиск;
  • прискорює частоту серцевих скорочень;
  • забезпечує міорелаксацію (розслаблення м’язів);
  • усуває спазми;
  • знижує артеріальний тиск;
  • підвищує апетит, знімає нудоту.

НАСЛІДКИ КУРІННЯ ГАШИШУ

Куріння коноплі дарує легкість сприйняття життя. Відчуття заманливе, але й небезпечне. Оскільки така легковажність спотворює реальність, і доросла людина намагається не вирішувати проблеми, а уникає їх, як це роблять діти. Так формується інфантилізм і соціальна незрілість особистості. Вона, у свою чергу, знижує психологічний бар’єр перед вживанням важких наркотиків. Тобто перебуваючи під постійним «кайфом» від куріння марихуани, людина ставиться до наркоманії зі значною поблажливістю, не бачачи в цьому реальної небезпеки. Крім того, систематичне куріння коноплі формує фізичну залежність.

У кожного своє ставлення до куріння коноплі. Для одного це швидкоплинні пустощі, а для іншого – вхідні ворота в наркозалежність. Наркотики люблять слабких духом людей. Хоча навіть 100% впевненість у своїй силі волі не гарантує вам свободу від них. Головне пам’ятайте, що момент, коли ти вживаєш наркотик не для того, щоб було добре, а для того, щоб не було погано, настає дуже швидко! Бережіть себе та радійте життю, вільному від залежності.

Залишіть ваш коментрій

Ваше імя
Ваш email