Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Чому не варто поєднувати алкоголь з енергетиком

Чому не варто поєднувати алкоголь з енергетиком

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
12 April 2021

Хронічні алкоголіки, що вживають нерозбавлені міцні напої, дещо програють молодому поколінню, що створює небезпечні мікси. Юнаки і дівчата часто змішують різноманітні енергетики з алкоголем, не замислюючись про наслідки для здоров’я. Виходить модний коктейль, який має оригінальний смак; спочатку він дає відчуття кайфоріі та припливу сил. Однак при регулярному вживанні він руйнує організм, а також згубно діє на психіку.

Поєднання «енергетик плюс алкоголь» сприяє швидкому розвитку залежності, та збільшує тягу до спиртного. Про це свідчать результати досліджень, в яких добровольці приймали небезпечний мікс. Адже він вдвічі швидше руйнує внутрішні органи: серце, шлунок, судинну систему і т.п. На додаток до цього порушується ритм скорочення серцевих м’язів і робота головного мозку, спостерігаються скачки артеріального тиску, що негативно позначається на самопочутті.

Наукова гіпотеза

Ось коротке пояснення, чому не можна змішувати енергетик і алкоголь. Спочатку напої, що компенсують втрату енергії, були створені для спортсменів. Однак незабаром вони швидко перекочували в повсякденне життя, і стали високо затребувані серед людей з бурхливим ритмом життя.

Основне призначення енергетичних напоїв — підвищення витривалості, збільшення працездатності. Їх п’ють, щоб відчути прилив сил і енергію. До їх складу входять:

  • Швидкозасвоюваних вуглеводи (мальтодекстрин, фруктоза і т.п.).
  • Білок, що отримується з сироватки (як основа).
  • Різноманітні вітаміни.
  • Натуральні стимулятори (кофеїн з креатином, гуарана, екстракт кореня женьшеню, гінкго білоба, зелений чай).
  • Консерванти, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, фарбники і ароматизатори.

У поєднанні з алкоголем виходить гримуча суміш, оскільки спиртне загальмовує роботу центральної нервової системи, а енергетик — навпаки, стимулює її. Виходить, що організм розгойдує з одного боку в інший, як на гойдалках, що вкрай небезпечно.

Ось кілька унікальних фактів про енергетичні алкогольні напої та спиртне. Це варто знати всім:

  • Коктейль з енергетика і спиртного викликає втрату контролю над собою. Людина не відчуває сп’яніння, і здатна легко перевищити критичну дозу, оскільки головний мозок відключається. В результаті підвищується ризик отруєння алкоголем.
  • Навіть якщо ви випили одну порцію небезпечного коктейлю, організм буде втрачати рідину. Причому в кількості, набагато більшій, ніж після вживання спиртного в чистому вигляді. Як наслідок, спостерігається рясне потовиділення, діарея та блювота, що провокують прискорене виведення електролітів.
  • Важке похмілля наступної доби забезпечено.

Енергетичні напої та алкоголь: які наслідки?

Популярна нині суміш енергетика і алкоголю викликає стійкі негативні зміни як в організмі, так і в поведінці людини. В ході спостережень вчені встановили, що:

  • Порушується здатність нормально міркувати та швидко усвідомлювати навколишнє оточення.
  • Період високої активності і нервового збудження, який настає після вживання порції коктейлю, змінюється почуттям занепаду сил і глибокої втоми. В результаті зростає навантаження на серце і судини. Якщо людина страждає підвищеним тиском, то після однієї порції міксу може наступити гіпертонічний криз.
  • У любителів небезпечного міксу зростає ризик втратити свідомість і стати учасником аварії (на дорозі, виробництві тощо).
  • Підвищується ймовірність безпліддя (чоловічого і жіночого).

У деяких випадках зростає схильність до суїциду. Ось чому важливо усвідомлювати, що тяга до вживання енергетика і міцних напоїв — це небезпечна залежність, від якої потрібно позбавлятися.

Інформація для роздумів

На думку деяких медиків, регулярне вживання алкоголю і енергетиків здатне викликати сильне виснаження організму, а також спровокувати сильні болі в м’язах. Дослідження в цьому напрямку тривають досі.

Деякі молоді люди запитують, чи можна пиво змішати з енергетиком: адже це не горілка і не віскі? Насправді пиво також відноситься до алкогольних напоїв. Ступінь сп’яніння після такого коктейлю буде слабкіше, а руйнівна дія настане повільніше. Але цей мікс теж завдає непоправної шкоди організму, і вважається небезпечним.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием