Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Як знімати похмілля: прості способи, які допоможуть поліпшити самопочуття

Як знімати похмілля: прості способи, які допоможуть поліпшити самопочуття

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Надмірне вживання алкоголю завжди призводить до наслідків. Як мінімум – до похмілля. Кожному, хто хоча б раз випивав занадто багато, знайомий це стан. Він дійсно дуже неприємний, а ще під час похмілля організм отримує дуже велике навантаження, і це може обернутися неприємними наслідками. Ось чому так важливо не зловживати алкоголем. Але якщо все ж сталася неприємна ситуація – потрібно знати, як допомогти собі або близькій людині. А також про те, чого не можна робити під час похмілля.

Похмільний синдром: як проявляється

Після того, як людина вживає алкоголь, в її організмі з’являється дуже багато токсинів і шлаків. І починається боротьба з інтоксикацією, через що і з’являється таке погане самопочуття. Важливо пам’ятати про те, що, не знаючи, чим же знімати похмілля, можна нашкодити собі. Наприклад, деякі намагаються займатися спортом, щоб токсини швидше вийшли через піт. Від них дійсно можна позбутися таким способом, але спорт дає сильне навантаження на серце і судини. А після вживання алкоголю ці органи уже перевантажені. Відповідно, після фізичних вправ може статися зупинка серця, інсульт. Тому подібні експерименти точно не варто ставити. Замість цього краще використовувати ті методи, які точно не зашкодять.

Лікування похмілля: як проявляється похмілля

Похмільний синдром може проявлятися по-різному, але найпоширеніші ознаки цього неприємного самопочуття, такі:

  • сильно болить голова, головний біль пульсуючий, з’являється відчуття, що скроні немов «вискакують»;
  • напади печії, в роті постійно пересихає і хочеться дуже багато і часто пити;
  • серцебиття частішає;
  • відбуваються порушення в процесі сечовипускання, дуже часто хочеться в туалет;
  • все навколо сприймається занадто загострено, дратують звуки, голоси;
  • складно сконцентруватися на чомусь, немає сил щоб аналізувати ситуацію;
  • людина стає дуже вразливою може ображатися на будь-які дрібниці, плакати, відчувати апатію, сором, в голову приходять параноїдальні і депресивні думки;
  • тремор;
  • немає апетиту;
  • очі почервонілі, складно дивитися на яскраве світло.

Також багатьом дуже хочеться швидше зняти похмільні синдроми, тому що в цьому стані з’являється так звана «адреналінова туга». Пояснюється вона дуже просто – під впливом алкоголю викидається занадто багато ендорфінів, і коли їх запас закінчується, на наступний день людині стає дуже сумно. Їй може бути соромно, навіть якщо вона нічого поганого не зробила. Також з’являються думки і страхи, пов’язані зі смертю. Загалом, це дуже неприємний стан, в якому ніхто не хоче перебувати.

Але, перш ніж поговорити, як же знімати симптоми похмілля, потрібно приділити ще трохи уваги механізму їх появи. Можливо, якщо ви будете знати, через що на ранок після вживання алкоголю так погано, наступного разу пошкодуєте свій організм і не станете пити зайве.

Алкоголь – це отрута для нашого організму. Тому, коли людина п’є занадто багато, отрута завдає органам шкоду, призводить до зневоднення і порушення обміну речовин. У свою чергу, зневоднення відбувається через те, що порушується циркуляція крові. Ось тому навіть якщо в організмі достатньо рідини, все одно постійно хочеться пити. Саме через таких порушень циркуляції, людина з похмілля виглядає опухлою.

Що ж стосується порушень обміну речовин, то тут проблеми виникають через токсини. Бо чим більше токсинів в організмі – тим більше потрібно витратити вітамінів і мікроелементів, щоб з ними боротися. А оскільки таких речовин в організмі лише певна кількість, зловживання алкоголем призводить до того, що корисні речовини закінчуються і через їх нестачу люди відчувають нудоту, у них частішає дихання. Тому якщо ви вирішили випити зайвий келих вина або чарку горілки пам’ятайте, що вашому організму доведеться витрачати всі свої запаси корисних речовин, які він міг би використовувати для інших важливих справ. Наприклад, щоб захистити від інфекції або прискорити відновлення тканин.

Чим зняти похмільний синдром

Щоб поліпшити свій стан на наступний день після вживання алкоголю, потрібно знати деякі особливості організму і цим користуватися. Отже, як вийти з похмільного синдрому? В першу чергу потрібно пам’ятати про те, що алкоголь має сечогінний ефект. Що це означає? Це означає, що, коли людина п’є спиртне, вона часто ходить в туалет, відповідно, потім настає зневоднення і організм не може швидко позбутися від токсинів. Ось тому доводиться цілу добу мучитися через головний біль, нудоти і таке інше. Тому щоб прибрати похмільний синдром лікування повинно бути наступним: відразу ж після пробудження почати пити якомога більше води. Також можна заварити чаю. А ось намагатися «поправити здоров’я» пивом, точно не варто. Тому що так ви просто обманюєте організм. Йому все одно погано, а ви лише відтягуєте момент, коли закінчаться всі корисні речовини і почнеться сильна інтоксикація.

Пити краще теплу воду і невеликими ковтками. Також в воду і чай рекомендують додавати мед. У ньому міститься дуже багато корисних мікроелементів, мінералів, відповідно, він допоможе хоча б частково відновити обмін речовин в організмі.

Також щоб врятуватися від похмільного синдрому і прибрати його симптоми рекомендують пити кефір. Він позитивно впливає на загальний стан, а також покращує роботу шлунково-кишкового тракту. А це дуже важливо, оскільки після прийому великої кількості алкоголю потрібно обов’язково поїсти. Але через порушення в роботі організму, апетит відсутній.

А ось популярний розсіл, навпаки, пити не варто. У ньому занадто багато солі, яка затримує воду в організмі і, відповідно, уповільнює виведення токсинів.

Шукаючи відповідь на питання: як швидко зняти синдром похмілля, багато хто не знає, що робити з головним болем. Особливо якщо потрібно йти на роботу, а біль дуже сильний. Часто люди намагаються пити болезаспокійливі препарати. На жаль, вони не допомагають в такій ситуації, тому не варто пити пігулки дарма. Єдине, що може допомогти від головного болю під час похмілля – це холодний компрес, який прикладають на лоб. Тільки не тримайте його занадто довго, тому що можете себе переохолодити.

Якщо є можливість – потрібно виспатися. Саме хороший сон знімає хоча б половину симптомів похмілля. Також варто прийняти контрастний душ. Він взагалі корисний для організму, оскільки покращує циркуляцію крові. А в такому стані це просто необхідно. Тільки не потрібно різко перемикати з гарячої води на холодну. Поступово зменшуйте температуру, щоб не перевантажити серце і судини. Після процедури гарненько розітріть себе рушником.

Також від похмілля допомагає ванна з декількома краплями лавандового масла, яке сприяє виведенню токсинів.

Лікування похмільного синдрому повинно проходити в добре провітрюваному приміщенні. Тому навіть якщо на вулиці холодно, все одно відкрийте вікна хоча б на десять хвилин. А коли стане трохи легше – вийдіть в парк на прогулянку. Не потрібно нікуди поспішати, просто подихайте свіжим повітрям і вам стане краще.

І, звичайно ж, не забудьте поїсти. Навіть якщо апетиту зовсім немає, змусьте себе. Найкраще від похмілля допомагає м’ясний бульйон із зеленню і яєчня. Також в боротьбі з токсинами допоможуть свіжі овочі та фрукти. Що ж стосується медикаментів, то єдині таблетки, які варто пити – активоване вугілля. Воно теж допомагає в боротьбі з інтоксикацією.

Але найкращий спосіб від похмілля – не пити багато алкоголю. Пам’ятайте про те, що так ви сильно шкодите своєму організму і підвищуєте ризики можливих нападів, загострення захворювань. Вживайте алкоголь в міру, а якщо не можете контролювати себе -обов’язково звертайтеся за допомогою до фахівців з лікування алкоголізму.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием