МЕНЮ
Анонімна консультація

Лікування наркоманії в домашніх умовах: як допомогти залежному

Головна / Корисні статті / Лікування наркоманії в домашніх умовах: як допомогти залежному

Наркоманія – це дійсно страшна залежність, яка змушує людину здійснювати безліч ганебних речей, руйнувати життя собі і оточуючим, йти на злочини. Коли людина стає наркоманом, найчастіше, вона не розуміє і не усвідомлює, що з нею відбувається і наскільки жахлива складається ситуація. Так відбувається через постійний вплив хімічних речовин на організм, розум затуманюється, сприйняття реальності спотворюється, пропадає можливість щось тверезо аналізувати, розуміти нюанси, знаходить вихід зі складних ситуацій.

На жаль, для сучасної людини наркоманія – це одна з головних загроз її життю і здоров’ю. Багато людей наївно вважає, що наркоманом можуть стати тільки слабохарактерні люди або представники нижчих соціальних верств суспільства.

Але, насправді, все зовсім інакше. Як показує статистика, серед успішних людей також дуже багато наркоманів. Тому що на появу залежності погане оточення впливає лише частково. Також є багато інших факторів. Наприклад, сучасна людина живе в стані постійного стресу. Вона намагається домогтися більшого, завжди викладатися по максимуму, бути краще і успішніше за інших. Через це вона бере на себе все більше і більше обов’язків, погано спить, мало відпочиває. Її організм стрімко втрачає ресурси і енергію. І, в якийсь момент, щоб їх заповнити, люди починають вживати наркотики. Сьогодні існує багато наркотичних засобів, які дають тимчасове відчуття бадьорості, прилив енергії, покращують пам’ять, працездатність. Наприклад, метамфетамін або фен. Багато хто починає вживати ці наркотики, переконуючи себе в тому, що це просто потрібно для справи і такий випадок буде одиничним. Але відчувши ефект люди вже не можуть зупинитися. У підсумку, багато хто стає наркоманами, просто тому що намагалися бути успішними.

Також залежність може з’явитися і через особисті трагедії, почуття безвиході, відчуття власної нереалізованості, проблем у стосунках з коханою людиною, сім’єю, друзями. Загалом, причин може бути дуже багато, але результат завжди один – людина стає залежною і їй необхідна допомога.

Коли стає зрозуміло, що хтось із близьких перетворюється або вже перетворився в наркомана, його сім’я починає намагатися вирішити проблему. І дуже часто вони вибирають лікування хворого від наркоманії в домашніх умовах. Цей вихід часто здається ідеальним, адже людина під контролем своїх близьких, до неї немає доступу у дилерів, друзів-наркоманів. Ось тільки багато хто не усвідомлює, що від такого лікування наркомана в домашніх умовах часто немає ніякої користі. Навіть навпаки. Замість того, щоб допомагати своїй близькій людині, люди погіршують ситуацію. Вони загрожують, забороняють, змушують терпіти біль, намагаються її просто ізолювати від світу і перечекати ломку. Такий підхід вже точно не можна назвати правильним. І результативним. Це допомагає лише одиницям. А решта тільки чекає слушного моменту, щоб вирватися з-під контролю і продовжити вживати. До того ж, подібні спроби допомоги часто призводять до агресивної поведінки з боку наркомана. Частими є випадки, коли люди завдають своїм близьким тілесні ушкодження, оскільки ті не дають їм можливості отримати нову дозу.

Тому завжди потрібно розуміти, що вилікувати людину в домашніх умовах – нереально. Але можна дещо зробити, щоб їй допомогти.

Як допомогти наркоману в домашніх умовах

В першу чергу з людиною потрібно спокійно поговорити. Не лаяти, не переконувати, а поговорити про те, що відбувається. Звичайно ж, ніхто не говорить про те, що наркоман відразу ж визнає свої проблеми і піде лікуватися. Але це може наштовхнути на думки, що робити далі і як лікувати наркомана в домашніх умовах. Точніше, як створити для нього ті умови, в яких він прийде до думки звернутися до лікаря за власним бажанням, а не під тиском.

Потрібно усвідомлювати, що у будь-якої залежності є психологічні причини. Вони можуть критися в травмах, розчаруваннях, психічних розладах. Наприклад, депресія, посттравматичний синдром. Тому ні в якому разі не можна вважати наркомана якимось відщепенцем, поганою людиною. Це хвора людина, якій потрібна медична та психологічна допомога.

Тому дуже важливо зрозуміти, що стало каталізатором. Можливо, якщо хворий усвідомить, що причина його залежності криється в певних переживаннях, травмах і таке інше, йому легше буде визнати проблему і почати її вирішувати.

Це все, що можна зробити вдома. Все інше лікування потрібно проводити тільки в спеціалізованій клініці. І зараз ми пояснимо чому.

Як проходить комплексне лікування в стаціонарі

Оскільки у людини спостерігається залежність на психологічному і фізичному рівні, в першу чергу, її організму потрібне очищення. Дуже часто люди не можуть втриматися від вживання наркотиків просто тому, що не в змозі пережити ломку. Так, абстинентний синдром після скасування наркотиків – це дійсно болісно. Коли в організм перестають потрапляти наркотичні хімічні речовини, пропадає відчуття ейфорії. І її замінюють сильні болі, безсоння, параноїдальні думки. Так відбувається тому, що в організмі надто багато токсинів. До того ж, органи просто не справляються з тим навантаженням, яке на них дають. Тому якщо ви думаєте, як очищати організм від наркотиків в домашніх умовах, то повинні усвідомлювати, що це неможливо зробити підручними засобами. Потрібні певні групи медикаментів, які допомагають при ломці після скасування того чи іншого виду наркотиків. І визначити, що саме потрібно, може тільки лікар з досвідом в даній сфері.

Ось чому у всіх кваліфікованих клініках працюють наркологи. Саме ці лікарі призначають медикаменти, які допомагають зняти симптоми ломки, а також дають підтримку організму, щоб зняти навантаження з усіх систем. До речі, лікування від наркотиків в домашніх умовах заборонено ще й тому, що серце, судини та інші органи можуть просто не витримати навантаження. Намагаючись змусити людину зав’язати, не вдаючись при цьому до допомоги професіоналів, можна їй нашкодити, довести до інсульту, інфаркту. Також бували і летальні випадки, оскільки організм, зношений наркотиками, просто не витримував навантаження.

Ось чому варто відмовитися від ідеї лікування від наркоманії лише в домашніх умовах. Пам’ятайте про те, що зекономлені кошти ніколи не повернуть вам близької людини. І ви будете все життя картати себе через те, що перетворили її в інваліда або вона взагалі померла.

Окрім того, що вдома людина ніколи не отримає правильної медикаментозної допомоги, від лікування наркозалежності в домашніх умовах не буде результату ще й тому, що з хворим повинен працювати психолог. Як вже говорилося вище, будь-який вид залежності з’являється через психологічні травми, проблеми. А навіть дуже люблячі близькі люди не зможуть допомогти з ними розібратися, оскільки у них просто немає професійних навичок. Відповідно, вони не розуміють, як правильно відволікати хворого від думок про наркотики, як його перемикати, як опрацьовувати всі його психологічні тригери.

Тому думаючи, як вилікувати наркоманію в домашніх умовах, потрібно просто запитати себе, що ви взагалі знаєте про наркоманів. І якщо ваші знання дуже поверхневі, засновані на соціальних стереотипах, то замість допомоги ви тільки нашкодите людині.

Коли з наркоманом працює психолог, він поступово допомагає людині повернутися в минуле і зрозуміти, що з нею відбувалося в житті, через що вона захотіла, таким чином, піти від реальності. Така опрацювання всіх ключових моментів допомагає усвідомити, що щасливо жити можна і без наркотиків. Але щоб прийти до цього висновку, потрібні місяці. І перебуваючи вдома, в ізоляції, хворий ніколи не зможе цього зробити. Він лише зненавидить всіх, хто намагається допомогти таким чином наркоману в домашніх умовах, стане агресивним або замкнеться в собі.

Тому якщо ви хочете позбавити наркомана від залежності – шукайте клініку з комплексним лікуванням від наркоманії. Тільки там йому дійсно допоможуть. Всі інші варіанти лише погіршать ситуацію, зашкодять його психологічному і фізичному здоров’ю. Пам’ятайте про те, що на здоров’ї економити не можна, особливо якщо його віднімають наркотики.

Залишіть ваш коментрій

Ваше імя
Ваш email